Tojásfa díszíti városunkat
Közügy
2021. márc. 24.

Tojásfa díszíti városunkat

Hagyományteremtés

Kovácsné Jurásek Irén, a Dorogi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat elnöke kezdeményezte, hogy húsvét alkalmából tojásfa készüljön városunkban. Az ötletet az Annavölgyön állított fa adta, így idén először valósult meg a húsvétváró hagyomány Dorog városában is. A díszítés során sokan hoztak egyesével tojásokat, a járványügyi előírásokat betartva.
A színes, vidám hangulatot árasztó húsvéti jelképet május első napjáig tekinthetik meg az érdeklődők. A szervező célja a hagyományteremtés, így az idei évtől minden húsvétkor tojásfa fogja díszíteni városunkat. A szervező nagy örömmel fogadja, ha az odalátogatók tovább díszítik a fát az általuk hozott tojásokkal. - Arra buzdítjuk a lakosságot, hogy helyezzék el saját készítésű húsvéti tojásaikat a fán - mondta az elnök.

A tojás ősidők óta a megújulás és az elpusztíthatatlan élet szimbóluma. Tavasszal, a természet újjászületésekor így különös jelentőséget kap a díszes, húsvéti tojás.