Adventi gyertyagyújtó ünnepre várjuk a dorogiakat
Közügy
2021. nov. 25.

Adventi gyertyagyújtó ünnepre várjuk a dorogiakat

Ünnepi gondolatok, dalokkal

Adventi szabadtéri gyertyagyújtó ünnepet szervez Dorog Város Önkormányzata. November 27-én 17 órától a Cantilena Kórus, Kovácsné Fódi Krisztina vezényletével az ünnepkörhöz kötődő dalokat énekel, ezt követően a felekezetek helyi vezetői osztják meg ünnepi gondolataikat az érkezőkkel, majd fényre gyúl városunk adventi koszorújának első gyertyája.

Az idén mintegy 200 darab energiatakarékos, LED-es fényt helyeztek el városunk közterületein a szakemberek. A Bécsi úton, az Iskola utcában, a Bányász Köröndön, a Schmidt Sándor Agorán, a Köztársaság úton, Vörösmarty utcában, Hősök terén, valamint a Zenepavilonnál járva tekinthetjük meg a karácsonyi fényekkel teli várost. 2021-ben 13 darab új fény díszíti majd a megújult Mária utcát.