Sport Poha- Rak már a dorogi óvodákban is!
Közügy
2013. márc. 6.

Sport Poha- Rak már a dorogi óvodákban is!

Mindhárom óvodánk új játékkal gazdagodott: a Sport Poha-Rak vagy más néven Speed Stacks készletek sikert arattak a gyerekek és az óvónők körében is.

A Sport Poha-Rak egyénileg és csapatban egyaránt végezhető sporttevékenység, ami speciális műanyag poharak minél rövidebb idő alatti sorrendbe rakásából, valamint rendszerezéséből áll. A résztvevők előre meghatározott sorrendben különböző gúlákat építenek fel, vagy az idővel, vagy egy másik versenyzővel szemben. A gúlák (piramisok) három, hat vagy tíz pohárból állnak.


Az egyszerű játékon, szórakozáson túl számos előnye van. A gyors mozgást és a gyors gondolkodást kapcsolja össze. Elősegíti a szem-kéz koordináció és a finom motorika fejlődését, hatékonyan fejleszti a szem-kéz összerendezett, célszerű, együttes mozgását.


Mindhárom óvodánkban elérhető már ez a foglalkozás. A kezdő készleteket Dorog Város Egyesített Sportintézménye biztosította a Dorogi Városi Óvoda intézményegységnek. A szakszerű használatot az óvónők külön továbbképzésen sajátították el, egy szakmai nap keretében. A vélemények egyértelműen kedvezőek, és elképzelhető, hogy ősszel alaposabban megismerkednek ezzel a sporttal.


A Sport Poha-Rak nagy előnye, hogy minden korosztálynál alkalmazható, egyénileg és csapatban is végezhető, s jól mérhető az egyéni - önmagához képest mért - fejlődése. Emellett a legügyesebbek versenyezhetnek is: már számos klub alakult sőt, már országos bajnokságot is rendeznek.


Összefoglalva a Sport Poha-Rak - Speed Stacking - előnyei:
• Szem-kéz koordináció javítása
• A jobb és a bal agyfélteke aktivizálása
• A kétoldalúság kialakítása
• A szellemi és fizikai edzettség fokozása
• Az agyműködés serkentése
• Az ideg- és mozgatórendszer kapcsolat hatékonyságának növelése
• Kevesebb számítógép használat és TV-nézés
• A családi programok bővülése


Egy videó:
http://www.youtube.com/watch?v=LCBCeRyy3m4