December 5-től már a régi helyén, a Mária utcában működik a felújított szakrendelő. Az ünnepélyes átadásra Szent Borbála napján került sor.
Dr. Varga Győző, a Szent Borbála Szakkórház és Szakorvosi rendelő igazgatója kiemelte, hogy ez az idei Borbála nap a rendelő dolgozói számára is jeles nap. Köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik lehetővé tették, hogy Dorog és környéke lakosságát méltó körülmények között szolgálhassák ezentúl. Háláját fejezte ki a képviselő-testületnek, a polgármesternek, a partnerszervezeteknek, hogy sokat segítettek, hogy gördülékenyen menjen a munka, majd a visszaköltözés. A kivitelező cég munkatársait és a tervező csapatot is megemlítette, végül pedig a munkatársait, akik a visszaköltözésben is kimagaslót nyújtottak, és mindent megtettek, hogy december 5-től a rendelés elkezdődhessen. A jövőt illetően reményét fejezte ki, hogy a rendelő gazdaságosabban fog működni, és jelentős energia megtakarítást érhetnek el az új pellet kazánokkal, a tető ráépítéssel és a nyílászáró cserékkel és az elektromos hálózat korszerűsítésével. Az igazgató megemlítette a pályázat segítségével beszerzett digitális képolvasót is, mely nagyban megkönnyítette a röntgen munkáját, majd büszkén emlékezett meg a laboratórium extrém magas teljesítményéről is. Dr. Varga Győző zárásként azt kívánta, hogy a dorogiaknak csak az utcán sétálva kelljen ide tekinteni, hogy milyen szép szakrendelője van a városnak. De ha mégis arra van szükség, hogy bejöjjenek segítségért, akkor a szakrendelő csapata azon lesz, hogy minden páciens elégedett legyen.
Dr. Tittmann János polgármester és Dr. Varga Győző igazgató
Az átadó beszédet Dr. Tittmann János polgármester mondta, aki szerint jól sikerült az évvége Dorogon. Néhány héttel ezelőtt adták át a bölcsőde új szárnyát, most a felújított szakrendelőt, december 9-én pedig a rendőrség új épületét avatják. Eredményes az idén elvégzett munka. A köszönet nyilvánítások sorában megemlékezett Szent Borbáláról is, akinek támogatására a jövőben is szükség lesz, mert nagyon jelentős elgondolásai vannak még a városvezetésnek. A szakrendelő átadásával befejeződött az egészségügyi intézmények felújítása: elsőként a kórház, majd a központi ügyelet, és a mentőállomás renoválása. Így kirajzolódik az a határozott értékrend, mely fontosnak tartja az emberi életet. Végezetül a polgármester úr is megköszönte a betegek és dolgozók türelmét, hogy a nem éppen ideális körülmények között átvészelték a felújítás néhány hónapját. A továbbiakhoz pedig erőt, egészséget, munkabírást kívánt.
A beszédeket követően a nagyközönség is megtekinthette a rendelő minden szegletét a munkatársak kalauzolásával.
A hat hónapig tartó felújítás sikeresen befejeződött. Az intézmény Dorog és a vonzáskörzetébe tartozó kisebb települések lakosságának, körülbelül 41 ezer főnek nyújt teljes körű járóbeteg szakellátást, gondozást, szűrővizsgálati lehetőségeket. A 2011. áprilisától november végéig tartó beruházás két épületet és egy épületrészt érintett.
A legnagyobb, leglátványosabb változás a Mária utcai szakrendelő épületén történt: úgynevezett magastetőt építettek a lapos tetőre, továbbá hőtechnikai felújításon ment keresztül, korszerű fűtési rendszert építettek ki, szigetelték a homlokzatot, nyílászárókat cseréltek, és sor kerül a teljes körű akadálymentesítése a bejárati rész renoválásával együtt. Nem marad ki a víz- és csatornahálózat felújítása sem.
A tüdőgondozó épületében, annak külső hőtechnikai felújítása, és a főbejárat akadálymentesítése mellett kialakításra került egy akadálymentes vizesblokk.
A tüdőgondozó és a rendelő homlokzat színvilága ugyanolyan lett, mint a 2005-ben átadott Szent Borbála szakkórházé, így egységes, harmonikus képet mutatnak Dorog egészségügyi intézményei.
A legkisebb változással a Szent Borbála szakkórház épületében elhelyezést nyert radiológiai épületrész akadálymentes vizesblokkjának kialakítása járt.
Mindezek mellett a pályázat részét képezte egy foszforlemezes képolvasó berendezés beszerzése is. Ez azért jelent rendkívül nagy segítséget a gyógyításban, mert a röntgenfelvételek már digitálisak lettek, forgathatóvá, nagyíthatóvá, árnyékolhatóvá váltak a pontosabb diagnózis felállításához. Nem utolsó sorban pedig, ha épp nincs bent orvos, könnyűszerrel lehet őket társintézményekbe továbbítani, hogy ott elkészíthessék a leletet, így nem áll meg a rendelés.
Az 1963-ban épült rendelő, tüdőgondozó épület és röntgen rész korszerűsítésére és a foszforlemezes képolvasó berendezés beszerzésére közel 300 millió, pontosan 296.302.003,- forintot nyert az önkormányzat a Közép-Dunántúli Operatív Programban, és további 60 millió forintos önrésszel egészítette ki.
A kivitelezőt és a képolvasó szállítóját közbeszerzési eljárás keretében választotta ki az önkormányzat. Az építési beruházást a Bayer Center Kft. végezte, bruttó 223.199.589,- Ft ellenszolgáltatási díjért. A foszforlemezes képolvasó beszerzés szállítója pedig az Innomed Medical Zrt. volt, bruttó 21.125.000,- Ft ellenszolgáltatási díjért.
Az önkormányzat pályázaton kívül a rendelő környezetét is rendezte. Elbontották a régi kerítést, parkolóhelyeket alakítottak ki, a régi, töredezett járdákat díszburkolattal látták el. A rendelő és a kórház közti járdát is felújították.
„A dorogi kistérség önálló, emelt szinten működő járóbeteg szakrendelő korszerűsítése" című, KDOP 5.2.1/B-09-2010-0002 azonosító számú projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.