Kiválóan birkóztak a dorogi sportolók a III. Fekete Gyémánt Kupa Kadet rangsorversenyén
Sport
2014. márc. 31.

Kiválóan teljesítettek a március 29-én és 30-án, szombaton és vasárnap megrendezett III. Fekete Gyémánt Kupa Kadet kötöttfogású rangsorversenyén is a dorogi sportolók. A Dorogi Nehézatlétikai Klub Birkózó Szakosztályának szervezésében megtartott nemzetközi versenyen 10 ország (Svéd-, Horvát-, Cseh-, Olaszország, Litvánia, Szlovákia, Szerbia, Dél-Afrikai Köztársaság, Magyarország) mintegy 180 versenyzője mérte össze tudását a szőnyegeken. A Dorog színeiben induló Vitek Dáriusz az 54 kilogrammosok mezőnyében ezüstérmet szerzett, míg a zárónapon Érsek Róbert (100 kg) és Lévai Tamás (50 kg) a dobogó legfelső fokára állhattak. A csapatversenyt ezzel városunk kiváló birkózó gárdája nyerte. Szívből gratulálunk nekik!

puksa.JPG
Dorog a csapatbajnok

Mint korábban megírtuk a színvonalas III. Fekete Gyémánt Kupa hétvégi versenysorozatát az Olimpiai Reménységek Versenye nyitotta meg március 28-án, pénteken a városi sportcsarnokban. Hét ország versenyzői léptek szőnyegre a junior kötöttfogású rangsorversenyen, amelyen a dorogi versenyzők több érmet is begyûjtöttek. Dömény János az 55 kg-osok versenyében bronz, Torba Erik a 60 kg-osok között ezüstérmet nyert. Ifj Lévai Zoltán bronzérmes lett 66 kg-ban, míg Papp Bertalan bronzérmes a 85 kg-osok mezőnyében.