Csúcson a dorogi sport - Május 17-18. a bajnokok hétvégéje volt
Sport
2014. máj. 20.

Május 17. rendkívül sikeres nap volt a dorogi sportolóknak köszönhetően. Aznap ünnepeltük városunkban a dorogi sportéletet megalapozó DAC megalakulásának 100. évfordulóját. Legendás elődeikhez híven a dorogi versenyzők kitûnő eredményeket szereztek aznap. Női focistáink, a Diófa SE bajnok lett, ahogy a Dorogi Egyetértés Sportegyesület NBII-es junior kézilabda csapata is.

Kiválóan szerepeltek a dorogi versenyzők a Nyílt Grappling, Pankráció és Amatőr MMA Magyar Bajnokságon, amelyet Miskolcon rendeztek meg május 17-én. Tíz dorogi versenyző közül öten Magyar Bajnokok lettek! - tudtuk meg Puksa Ferenctől, a Dorogi Nehézatlétikai Club elnökétől.

Klányi Márk a Cadet +85kg-ban 2.helyezett, míg Juhász Péter a Cadet -85kg-ban Magyar Bajnok lett. Gunev Kristóf a juniorok között (-71kg) a dobogó harmadik fokára állhatott fel, ahogy Kozák Patrik is (junior -66kg). Ficz Géza megnyerte a juniorok versenyét a +92kg-osok között, ezzel kiérdemelte a Magyar Bajnok címet.
Spóner Bence (junior +92kg) a negyedik helyig küzdötte fel magát. Juhász Balázs ugyanebben a kategóriában Magyar Bajnok lett, míg a felnőttek között 2. helyezett.

Dajka Zsolt a felnőtt -100kg-osok csoportjában Magyar Bajnok, míg Tatár Gergő ugyanebben a mezőnyben 2. helyezést ért el. Dömötör László (felnőtt +100kg) szintén Magyar Bajnok!
Az Új-Hullám SE versenyzőinek 29 aranyat, 17 ezüstöt és 15 bronzot sikerült összegyûjteniük, továbbá csapatban gyorsváltón első helyet és vegyes váltón harmadik helyet értek el a VI. Békatalálkozón, amelyet Dorogon május 17-én szombaton rendeztek meg.

Az úszóversenyen tíz egyesület képviseltette magát: Star Sportakadémia, Tempo-Aqua SE, Esztergomi Úszó Klub, Esztergomi Triatlon Klub, Győri Úszó SE, Móri Úszó SE, Szentendrei Kinizsi Honvéd SE, Váci Vízmû SE, Tatai Hódy SE, Új-Hullám SE. A négy órán át tartó úszóversenyen 150 gyermek vett részt.

A hétvégén rendezték meg Tiszakécskén a Diákolimpiát, amelyen nagyszerû birkózó eredmények születtek. A2001-2002-es születésûek közül aranyérmet nyert Vitek Amadeusz (32 kg), Dóczi Mátyás (38 kg), Spányik Ákos (42 kg), Klányi Krisztofer (69 kg). Ezüstérmes lett Kapás Máté (54 kg), míg a dobogó legalsó fokára állhatott Bádi Balázs (54 kg) és Rajos Richárd (58 kg). A 1999-2000-es születésûek viadalán aranyérmes lett Lévai Tamás (54 kg) és Kismóni Botond (100 kg). Beezüstözte a napot Vitek Dáriusz (58 kg) teljesítménye. Bronzéremmel térhetett haza Szányi Áron (42 kg), Hódi Erik (46 kg), Putnoki Zsolt (58 kg), Váczi Bálint (63 )kg, Váczi Roland (76 kg) és Vitek Kálmán (85 kg).
A nagyszerû birkózók edzői: id Lévai Zoltán, Knyaskó Máté, Kövecs Károly.