Városunk új kulturális intézménye
Kultúra
2020. nov. 4.

Városunk új kulturális intézménye

Dorog Város Művelődési Ház és Könyvtár

November 3-án megalakult Dorog Város Művelődési Ház és Könyvtár néven városunk új kulturális intézménye. Élménytérként a helyi igényekhez alkalmazkodva nyitott találkozóhelyet szeretnénk biztosítani a közönségnek. Városunk közösségi tereként és látogatóközpontjaként minőségi szolgáltatásokkal (programokkal) várjuk majd a dorogi lakosokat és a térségünkben élőket.
Dorog Város Képviselő-testülete a Gáthy-könyvtár igazgatóját, Szabó-Berghauer Zoltánt bízta meg az egyesített intézmény vezetésével. - Elsősorban felelősség, ugyanakkor lehetőség is számomra, hogy főigazgatóként a dorogi kulturális élet – divatos szóval élve menedzsere –, koordinátora, összefogója lehetek munkatársaim segítségével - mondta a főigazgató. - A kulturális színterek egyesítésének abszolút gyakorlati szempontjai vannak, és ennek előnyeit látjuk, hangsúlyozzuk. Ilyenek első sorban a hatékonyság, az átláthatóság és a tervezhetőség. Mind a rendelkezésre álló humánerőforrás, mind az eszközök tekintetében. A kulturális szakemberek és a magam részéről is régi vágyunk valósulhat meg Dorogon azzal, hogy a városi, intézményi, közművelődési és civil programok, kezdeményezések egy platformra kerülnek. Egységben fogjuk kezelni és látni a kulturális színtereket, ugyanakkor a maguk, korábban megszokott és megújult szerepében is, mind a művelődési házat, mind a Reimann látogatóközpontot és a könyvtárat is. Bízunk abban, hogy a dorogiak és környékbeliek is partnerek lesznek törekvéseinkben, és az igényeiket kielégítve kedvükbe tudunk járni változatos, élményeket nyújtó eseményekkel és rendezvényekkel.